nightmeadow

darmowa gra PBF

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-11-26 19:15:39

chrapcio

Krąg III

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 20
Punktów :   

FAQ

FAQ jest uaktualniane przy każdej możliwej okazji.

P - pytanie
O - odpowiedź


______________________________________________
P-Jak mam w to grać? Skąd ściągnąć?
O-Nic nie musisz ściągać, grasz pisząc posty. NM jest grą PBF - Play By Forum.(Gra przez forum)

P-Co to karta postaci?
O-Karta postaci to wątek w specjalnym dziale, w którym opisane są Twoje statystyki oraz umiejętności. Zalecam w sygnaturze wkleić link do tematu ze swoją kartą, ułatwi to innym znajdowanie informacji o tobie.

P-Jak się robi kartę postaci?
O-Kartę postaci zrobi Ci ktoś z kręgu III. Musisz napisać wątek zawierający Twój charakter i wybrane umiejętności w dziale "karty postaci"
Możesz też wybrać jedną dowolną broń poziomu I ze sklepiku.


P-umiejętności?
O-możesz trenować swoje umiejętności w różnych kierunkach. Wyróżniamy kilka rodzai umiejętności
-Ataki fizyczne
-Ataki psychiczne
-umiejętności wzmacniające

P-Co mam zrobić, jak mam już kartę postaci?
O-Grać, zdobywać rangi, a przede wszystkim cieszyć się grą i atmosferą forum, rozmawiać z innymi użytkownikami i wykonywać misje.

P-Jestem biedny! Skąd wziąć złoto?
O-Złoto dostaje się za wygrywanie walk i wyzwań oraz raz w tygodniu jako wypłatę. Na początku każdy dostaje 5000 złota

P-Jak kupować w sklepiku?
O-Piszesz post w wątku „Kupno”. Oczywiście aby coś kupić musisz mieć na to złoto. Aby post był poprawny wypisz przedmioty które chcesz kupić, cenę każdego z nich i ogólną sumę do zapłacenia. Sklep jest sprawdzany przez Krąg III, to oni wpisują wam przedmioty i odbierają pieniądze.

P-Jak walczyć?
O-Walka odbywa się przez pisanie postów.
Najpierw należy kogoś wyzwać na pojedynek (najlepiej na chatboxie), jeżeli się zgodzi - przystępujecie do walki na arenie .Aby wygrać PŻ przeciwnika musi spaść do 0 lub niżej. Dodatkowo podczas walki nie możesz używać tego samego ataku kilka razy pod rząd.
np. twój ruch, atakujesz ciosem łapy. po tym następuje ruch przeciwnika. przy następnym twoim ruchu nie możesz użyć ciosu łapy, musisz zrobić coś innego (np. Uderzyć toporem czy wyleczyć się). Potem znowu kolej przeciwnika. W następnym twoim ruchu możesz już atakować ciosem łapy.

P-Co to SPAM?
O-Spam to bezsensowna wiadomość, lub rozmowa nie na temat. SPAM jest karany zwykle w postaci grzywny, bywa że odejmowane są także posty, nie tylko złoto.

P-Jak się zdobywa Umiejętności?
O-Żeby je zdobyć  należy uzbierać odpowiednią ilość złota wymaganą, by aktywować daną zdolność. Jedną umiejętność otrzymujecie zaraz po starcie, w trakcie gry możecie kupić i rozwinąć inne

P-Czy mogę zmienić umiejętność na jakąś inną?
O-Niestety nie, byłoby to nieuczciwe w stosunku do innych graczy.

P-Czy PŻ się regeneruje?
O-Tak, po każdej walce PŻ "wraca" do twojego ciała. Jeżeli stracisz całe PŻ podczas walki - przegrywasz

P-Mogę ochronić się przed atakami?
O-Tak, możesz założyć na niego zbroje lub tarczę. Jest kilka rodzai zbroi, niektóre lepsze, inne słabsze. Zbroja może chronić tylko przed jednym typem ataku.Możesz je zdobyć na wyzwaniach i kupić w sklepie.
Np. gracz1 atakuje gracza2 jakimś atakiem. Normalnie gracz2 straci x PŻ. jeśli sgracz2 ma na sobie zbroje chroniącą przed y obrażeniami, gracz2 otrzyba x-y obrażeń

P-Czy mogę używać broni? Jakie są typy oręża?
O- Oczywiście! Możesz ulepszyć swoje ataki fizyczne poprzez używanie różnych rodzajów broni np. toporów,łuków, mieczy a także różne akcesoria zwiększające ataki psychiczne. Pamiętaj że część przedmiotów jest dostępna tylko dla określonych profesji. Możesz się uzbroić, w jedną rzecz zwiększającą ataki fizyczne i jedną zwiększającą ataki psychiczne.

P-Mogę prowadzić dwie walki naraz?
O-Nie, możesz uczestniczyć w jednej walce jednocześnie.
Gdyby było inaczej cała gra straciłaby sens, miej więc to na uwadze i nie wyzywaj do walki 10 różnych przeciwników.

P-Czy sam mogę sobie zrobić kartę postaci?
O-Nie możesz

P-Jak mogę ulepszyć swoje umiejętności?
O-Musisz napisać o tym w dziale Akademia. Oczywiście musisz posiadać wystarczająco dużo złota. Członkowie kręgu III dopiszą ci umiejętności do karty i odpiszą złoto

P-Jak ominąć kary?
O-Musisz przeczytać regulamin, jeżeli to zrobisz - unikniesz większości kar.
Od czasu do czasu może się zdarzyć że niechcący go złamiesz, jednak rzadko się to zdarza.

P-Czy mogę zmienić nick?
O-Niestety nie możesz.

P-Nie zgadzam się!
O-Masz prawo zgłosić skargę, lub swoje zdanie na jakiś temat w Siedzibie Rikudou, jednak nie koniecznie to coś zmieni. I pamiętaj, żadnych pytań do Aerisa poza tym wątkiem (no chyba że ci pozwoli).

P-Czy mogę wymieniać się przedmiotami i je sprzedawać?
O-Tak, ale wyłącznie w dziale "Handel"

P-Czy mogę oddawać lub pożyczać pieniądze?
O-Nie i Nie. Panuje zakaz oddawania i pożyczania pieniędzy.

P-Zostałem oszukany przez innego gracza, co zrobić?
Napisać do kogoś z Kręgu III. Zbada on sprawę i ukaże oszusta.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.serwerrp.pun.pl www.ega.pun.pl www.undefeated.pun.pl www.sferaprawa.pun.pl www.gangmw.pun.pl